Szárazépítés
A szárazépítési technológia megkönnyíti a Megrendelő dolgát a belső terek átépítésében, kiépítésében egyaránt.
A gipszkartonlapokkal egyszerű módon lehet funkciójuknak megfelelő fal- és mennyezetburkolatokat készíteni, de az állványrendszerrel válaszfalak és padlóaljzatok is könnyedén kivitelezhetők. A gazdaságosság és az egyszerű beépítés mellett a környezetbarát gipszkarton-lapok előnye, hogy az építés helyén nem kell vizet használnunk, szárazon építhetünk.
A gipszkarton-lapok fajtái
Gipszkartonlap
A lap belseje gipszből készült, melyet kartonpapírból készült köpeny vesz körül. A lapok vastagsága 10 - 12 mm, amelyek számos táblaméretben kaphatók.
A megfelelő lap kiválasztása a felhasználás céljától, ennek megfelelően pedig az elvárt hő- és hangszigetelési képességtől, tűzállóságtól és nedvességfelvevő képességtől függ, de mérvadó lehet a formálhatóság is.
Szárazépítés
A gipszlapok segítségével a falakat szárazon húzhatjuk fel. Meg kell említenünk a ragasztásos technológiát, mely során a lapokat közvetlenül a falra ragasztjuk, illetve az állványos építési technológiát. Szigetelőanyagokkal kombinált felhasználás esetén jelentős javulást érhetünk el a hang- és hőszigetelés terén.
Ha a falfelület nem teherbíró, egyenetlen, esetleg épületgépészeti szerelvényeket kell rajta elhelyeznünk, hő- vagy hangszigetelést akarunk alkalmazni, akkor vázszerkezetre van szükségünk. Ez készülhet fából vagy lehet fém állványzat.
Ha a falra szeretne szerelvényeket is beépíteni, vagy ha a falfelület túl egyenetlen, akkor készen kapható alátétek állnak rendelkezésre. Ezeket a falra és a padlóra kell tiplikkel rögzíteni.
A konstrukció itt is fából vagy fémprofilokból készülhet.